Hero-ryttere med sterk kjøring i Baltikum

Hero-rytterne Sindre Bjerkestrand Haugsvær og Jonas Orset med svært god sykling under Baltic Chain Tour.

To av klubbens landeveisryttere fra elitegruppen var for anledningen invitert til å kjøre UCI 2.2 etapperittet Baltic Chain Tour med svenske Ryska Posten Racingteam. Gjennom fire etapper skulle ryttterne gjennom fire land og over 700 km. Første etappe startet i Vilnius i Litauen, før etappe to gikk i Latvia, etappe tre i Estland, mens avslutningen gikk i Finland.

Arrangøren hadde vært sent ute med invitasjoner, så kun 75 ryttere startet rittet. Likevel var det sterk deltakelse. Blant de beste lagene var Israel Pro Cyling Academy og Sparebanken Sør fra Norge, for ikke å snakke om de beste lagene fra Baltikum. Det skulle likevel ikke bli noe lett av den grunn, og selv om løypene var flate var det sterk vind, regntungt og perioder med grusveier som gjorde det tungt. 

Sindre åpnet den første etappen glimrende. Han satt i fremste vifte på 17 mann og spurtet inn til en fantastiske 3.plass og årets første UCI-poeng for IK Hero. Veldig morro! Jonas var med hovedfeltet inn 6 minutter bak. Årets vinner av Styrkeprøven var skuffet, men bestemte seg for å endre fokus og hjelpe laget med Sindre i spissen i de kommende etappene.

De neste dagene var preget av offensiv sykling, men takket være innsatsen til både Jonas, resten av Ryska Posten og Sparebanken Sør ble det samlet til mål og Sindre kunne kjempe om toppresultater. Det gjorde han med bravur. På den tøffe avslutningen av etappe 2 ble han 8. Nok et flott resultat. De neste to etappene gikk litt stang ut. Likevel, det var nok til å sikre en super 6.plass sammenlagt og 10 nye UCI-poeng til Hero.

Sindre etter sin 8.plass på etappe 2.
Vi er nå oppe i 11 UCI-poeng, noe som absolutt ikke er hverdags for en norsk sykkelklubb. Det kan vi være stolte av!

Nyheter

Det var duket for en episk avslutningshelg med gateritt, tempo og grusritt i Hamar og Stange. Hero stilte mannsterke på...
Elitelaget til Hero har i helgen vært i aksjon utenfor Horten i Vestfold. Tradisjonsrike Roserittet bestod av temporitt...
Eliterytter Jonas Orset viste seg som den sterkeste i årets Gran Fondo World Tour og vant rittserien sammenlagt foran...
To av klubbens landeveisryttere fra elitegruppen var for anledningen invitert til å kjøre UCI 2.2 etapperittet Baltic...
I helgen kjørte jeg Norseman for første gang. Fulldistanse triatlon med 5500 høydemeter og som regel utfordrende...
I helga var det duket for Karlstad Triathlon (halvdistanse). Ankom Karlstad på lørdag ettermiddag i strålende sol...
I går var en av mine mest vanvittige dager på sykkelsetet. Jeg hadde bestemt meg for å delta i eliteklassen under årets...
I helgen har Norgeseliten vært samlet i Eidsvoll for å måle krefter. Sammen med Team IK Hero har det vært en...
Da er Enebakk Rundt 2017 historie. Det ble i underkant av 1500 deltakere som syklet ut fra Skullerud i overskyet friskt...
Tobias Pedersen, Michael Cook og Per Henrik Thorp reiste til Malaga i påsken for å trene til sesongstart. Switchbacks...