Hero-ryttere med sterk kjøring i Baltikum

Hero-rytterne Sindre Bjerkestrand Haugsvær og Jonas Orset med svært god sykling under Baltic Chain Tour.

To av klubbens landeveisryttere fra elitegruppen var for anledningen invitert til å kjøre UCI 2.2 etapperittet Baltic Chain Tour med svenske Ryska Posten Racingteam. Gjennom fire etapper skulle ryttterne gjennom fire land og over 700 km. Første etappe startet i Vilnius i Litauen, før etappe to gikk i Latvia, etappe tre i Estland, mens avslutningen gikk i Finland.

Arrangøren hadde vært sent ute med invitasjoner, så kun 75 ryttere startet rittet. Likevel var det sterk deltakelse. Blant de beste lagene var Israel Pro Cyling Academy og Sparebanken Sør fra Norge, for ikke å snakke om de beste lagene fra Baltikum. Det skulle likevel ikke bli noe lett av den grunn, og selv om løypene var flate var det sterk vind, regntungt og perioder med grusveier som gjorde det tungt. 

Sindre åpnet den første etappen glimrende. Han satt i fremste vifte på 17 mann og spurtet inn til en fantastiske 3.plass og årets første UCI-poeng for IK Hero. Veldig morro! Jonas var med hovedfeltet inn 6 minutter bak. Årets vinner av Styrkeprøven var skuffet, men bestemte seg for å endre fokus og hjelpe laget med Sindre i spissen i de kommende etappene.

De neste dagene var preget av offensiv sykling, men takket være innsatsen til både Jonas, resten av Ryska Posten og Sparebanken Sør ble det samlet til mål og Sindre kunne kjempe om toppresultater. Det gjorde han med bravur. På den tøffe avslutningen av etappe 2 ble han 8. Nok et flott resultat. De neste to etappene gikk litt stang ut. Likevel, det var nok til å sikre en super 6.plass sammenlagt og 10 nye UCI-poeng til Hero.

Sindre etter sin 8.plass på etappe 2.
Vi er nå oppe i 11 UCI-poeng, noe som absolutt ikke er hverdags for en norsk sykkelklubb. Det kan vi være stolte av!

Nyheter

Tour of Norway for kids  arrangeresi Holmenkollen 22. mai kl 18:00 - 19:00 For nærmere informasjon se:...
Helgen 4-5. mai var det duket for et nytt baneløp. Denne i gangen i Prostejov, Tjekkia. Kampen om OL har allerede...
​1. mai er blitt en milepel for syklistene, med det tradisjonsrike turrittet Enebakk Rundt. En løype på 83 kilometer...
Enebakk Rundt 2018 Last ned info til ryttere her Rittet er i avsluttet for i år. Takk til deltagere og...
Ironman South Africa Forrige helg var jeg i Port Elizabeth og deltok i Ironman South Africa. Det var der jeg...
4. April ble det arrangert finaleaften i SixDay-serien på Mallorca. Etter at jeg fikk 3. Plass i København...
Tok sjansen Torbjørn Hejman har til tross for sin unge alder mange år bak seg i klubben vår. For å forberede seg...
Anita Stenberg deltok i selveste verdensmesteskapet i banesykling forrige helg. VM ble arrangert i Apeldoorn,...
Anita Stenberg fortsetter å brilliere og tok like så godt seieren i alle sine fem disipliner under årets Nordiske...
Anita Stenberg fortsetter sin gode form og i Danmark ble det nesten seier under VRS Ladies Cup. Torsdag 1. januar...